Kertesi gyerekrajzok a Dongában

Erdőkertes Község Önkormányzatának égisze alatt, ez év májusa óta minden hónapban megrendezésre kerül a Dongában a Kertesen-NŐ elnevezésű programsorozat, melynek keretén belül fontos témákkal foglalkoznak meghívott szakértők, közéleti személyiségek. A körülbelül hatvan fős publikum egy-egy rendhagyó kiállításnak is tanúja lehet, hiszen minden alkalommal más és más helyi képzőművész mutatkozik be.

B. Tóth János

A tárlat különlegessége, hogy csupán azon az egy estén látható, ezzel is emelve az esemény kuriozitását. November 9-én este, a közelgő Gyermekjogok világnapja alkalmából beszélgettünk, közben az Erdőkertesi Neumann János Általános Iskola rajzszakköröseinek csodaszép rajzait lehetett megtekinteni. Ezeket a foglalkozások vezetője, B. Tóth János tanár úr bocsájtotta rendelkezésünkre, és a kiállítást is ő nyitotta meg. Mesélt arról, milyen szívesen rajzoltak a gyerekek egy-egy elképzelt, színpompás jövőről. Kívánom, hogy váljanak valóra ezek a gyönyörű formába öntött álmok, és az önkormányzat nevében is nagyon köszönöm Tanár úr segítségét, jelenlétét!

Márkus Judit
kulturális referens