Az iskolai diákönkormányzat

Iskolánk tanulóinak érdekeit képviseli a minden évben újonnan megalakuló diákönkormányzat, mely évi első ülését szeptember tartja. A megalakulást követően az év programjairól, az osztályok közötti verseny szervezéséről, a tanulók érdekeinek képviseletéről és a közösségszervezésről esik szó.

A diákok ebben a formában havonta egy alkalommal ülnek össze, amikor az éppen aktuális tanulmányi, kulturális ügyeket beszélik meg, döntenek arról, miben, mihez kérnek segítséget, illetve ők milyen módon tudnak, szeretnének bekapcsolódni az iskola működésébe.

Szeptemberben kerül sor a diákönkormányzati tagok megválasztására. A jelenlévő osztályképviselők titkos szavazással, szabadon dönthetnek, kit szeretnének vezetőjüknek a 2023/2024-as tanévben. A szavazatok összesítését követően az osztályok képviselői megválasztják a diákönkormányzat elnökét és helyettesét is.

A tanév alatt az osztályok számára versenykiírást írunk ki. A különböző eseményeket, programokat a diákönkormányzat tagjai segítik, felügyelik az adott segítő pedagógus közreműködésével.

Simon-Surányi Marianna

DÖK működését segítő pedagógus

SZEPTEMBER

Autómentes nap (09.22.)

Érkezz aznap autó nélkül az iskolába!

(pontszerzési lehetőség)

OKTÓBER

Zene világnapja (10.02.)

Tanórák közötti szünetekben zenék lejátszása a hangos bemondón.

Állatok világnapja (10.04.)

Tarts kis előadást, bemutatót házikedvencedről!

(pontszerzési lehetőség)